..:: چــرا حجــــاب ؟ چــرا بی حجـــابی؟ ::..
حجاب زن نشانگر شخصیت اوست 
نظر سنجی
شما چقدر به حجاب اهمیت می دهید؟
لینک دوستان
پیوندهای روزانه

ای زنان مسلمان ! ارزش شما بالاتر از قرار گرفتن در معرض دیدگان مردان نا محرم است ، چرا خود را سبك می كنید ؟ به هوش باشید و گوهر وجود خویش را برای هر كسی نمایان نكنید و ارزان نفروشید .

ای زنان ! ارزش شما بالا تر از ان است كه خود را در مقابل چشم های پلید مردان نا محرم و هوسرانان پست قرار دهید و دوستی و محبت خود را فدای محبت و دوستی نا محرمان بوالهوس و عیاش كنید .

سعادت آخرت خود را با خوشی های زود گذر و نا مشروع دنیا عوض نكنید . در اینجا به جاست فرازهایی از فرمایشات امام حسین (ع) نقل می شود كه فرمودند :

ای بندگان خدا ! پرهیزگار باشید و از دنیا حذر كنید ؛ زیرا اگر دنیا برای كسی جاوید می ماند و یا كسی در دنیا باقی و ماندنی بود ، پیامبران خدا بیش از همه شایسته و سزاوار بودند ...

غیر از آن است كه خداوند دنیا را سرای امتحان و اهل ان را برای فنا و كوچ آفریده است ؟ تازه های دنیا فرسوده می شود و نعمت های آن رو به نابودی می نهد و شادی های دنیا به غم و اندوه تبدیل می گردد ؛ زیرا دنیا گذرا و كوچگاه است . پس توشه برگیرید ، كه تقوا بهترین توشه است . پرهیزگار باشید تا رستگار شوید .

 

ای دختر جوان!

روزی شادابی و طراوت جوانی با تو وداع می كند و تو هستی و خدایت و تنها راه جبران  كمبود ها و عقده های عاطفی ، روحی و روانی و اجتماعی و كسب عزت ، عظمت و شخصیت انسانی در گرو تقوا ، ایمان ، انجام اعمال و كارهای شایسته و مخالفت با هواهای نفسانی امكان پذیر است .

 

قرآن كریم در این باره می فرماید :

همانا گرامی ترین شما در پیشگاه خداوند با تقوا ترین  شمایند .  

 

و حضرت سیدالشهدا امام حسین (ع) می فرمایند :

ای آدمیزاد ! به یاد بیاور هنگامی كه با مرگ دست و پنجه نرم می كنی و در قبر پهلو به زمین می نهی ، در پیشگاه خداوند اعضایت علیه تو گواهی خواهند داد ، روزی را كه قدم ها سخت می لرزد و نفس ها حبس می شود .

 

سرزنش اطرافیان

در واقع ملامت و سرزنشی كه اعضای خانواده چون پدر ، مادر ، همسر ، برادر و اعضای فامیل نسبت به یك دختر روا می دارند ، از موثر تریم علل بی حجابی یا بدحجابی است .

 

 در اسلام سرزنش كردن نا پسند است

اسلام در بعضی مواقع ملامت و سرزنش افراد را به خاطر خطایی كه انجام داده اند ، مردود می داند و معمولا ملامت یعنی سرزنش یك فرد پس از ارتكاب یك عمل ناشایست ، به طوری كه فرد قبل از انجام چنین عملی نسبت به عواقب بد ان كار آگاه شده باشد .

 

[ دوشنبه 30 خرداد 1390 ] [ 18:08 ] [ .: مریم کاظمی یزدلی :. ]

پوشش اسلامی

زن مرواریدی گرانبهاست که باید در صدف حجاب و پوشش ، خود را به کامل ترین شکل حفظ کند . بنابراین واجب است موها و تمام اندام خود را از نا محرم بپوشاند . خواه نامحرم به قصد لذت و هوسرانی به او نگاه کند و یا بدون قصد لذت ، البته پوشاندن صورت و دست ها تا مچ واجب نیست اگر چه بهتر است و به تقوا نزدیک تر است . بنابراین:

1 -  بیرون گذاشتن مقداری از موها به هر انگیزه ای که باشد حرام است و ناپسند .

2 -  نمایان گذاشتن روی پا ، کف پا و پاشنه ی پا ، ناپسند و حرام است .

3 -  جوراب های نازک و پا نما کافی نیست و باید پاها را کاملا بپوشانیم .

 

چهره  و دست ها

چهره دختران یکی از دلربا ترین اعضای آنها است . بکوشیم بکوشیم در حد توان آن را از نامحرمان بپوشانیم . در محیط هایی که اکثر جوانان عادت دارند که با چشمهای آلوده و تند به ما نگاه کنند و در مسیر هرزگی و سبکسری و آزار و متلک گفتن گام بر می دارند ، روا نیست که با چهره ای باز و متبسم و خندان رفت و آمد کرد .

درباره چهره و دست ها به نکته های زیر توجه کنیم :

1 -  مقنعه یا روسری باید اطراف چهره ، گلو و زیر چانه را بپوشاند .

2 -  قدری پایین تر از مچ دست ها  را باید پوشاند.

3 -  دست ها و چهره باید خالی از هر گونه آرایش ، زیور و زینتی باشد و گرنه پوشاندن آنها نیز واجب است .

4 -  کسی با قصد لذت به دست ها و چهره ما نگاه نکند و گرنه پوشاندن آنها واجب می شود .

5 -  کسی که چهره طبیعی او به گونه ای است که باعث مفسده می شود باید چهره خود را نیز بپوشاند.

 

پوشش کامل

برخی گمان می کنند که پوشش اسلامی ، همان پوشش بدن است و در اسلام چیزی فراتر از این وجود ندارد ، این برداشتی ناقص از دین است . اسلام علاوه بر پوشش بدن ، پوشش زیور و زینت را نیز واجب می داند . در سوره نور به این مطلب تصریح شده است .  ( آیه ی 31 )

بنابراین هر چه در نظر مردم زینت به حساب می آید باید از نامحرم پوشانده شود ؛ مانند النگو ، لاک ناخن ، سرمه چشم و از همه مهم تر آراستگی چهره . 
[ شنبه 28 خرداد 1390 ] [ 16:55 ] [ .: مریم کاظمی یزدلی :. ]

الگوی بانوان

منطق فاطمه (س) این است که زن ، گوهری گرانبها و فرشته ای آسمانی است که هر چه پوشیده تر و محبوب تر باشد نزد خدا محبوب تر است و این ، با فطرت او کاملا سازگار است .

منطق فاطمه (س) این است که خود آرای و خود نمایی زن نباید در برابر چشم نامحرمان باشد، خداوند این هنر را به زن داده است تا قلب شوهرش را فتح کند م چنان قلب او را پر کند که به زن های دیگر اعتنا نکند و طمع وصال آنان را در سر نپروراند .

اما کسانی که افسار شهوت و هوس را رها کرده اند و تن به لذات حیوانی داده و غرق در دنیا گشته اند فرهنگ زندگی آنها چیز دیگری است :

(( خودآرایی ، خودنمایی و چشم چرانی ؛ و در یک کلمه : آزادی حیوانی ))

آنان شخصیت زن را در اینها می بینند .

از نگاه آنان زنی که با مدرن ترین آرایش ها و زیبا ترین لباس ها خود را می آراید و با دلربا ترین شیوه ها در جامعه جلوه گری می کند و چشمانش به دنبال خواسته های نفسانی اش می چرخد ، زنی با فرهنگ ، امروزی ، مترقی و خوشبخت است؛ ولی واقعیت چیز دیگری است :

مهار حرص و هوس را اگر رها کردی              مدام در هوسی و دوام در دردی
[ شنبه 28 خرداد 1390 ] [ 13:41 ] [ .: مریم کاظمی یزدلی :. ]

حجاب مصونیت است نه محدودیت !

زن با خودداری و خود نگهداری های ظریفانه خود نه تنها شخصیت خود را حفظ می کند که به مرد هم شخصیت می دهد .

متفکر و اندیشمند فرزانه استاد شهید مرتضی مطهری در این زمینه می نویسد :

(( مرد ، بسیاری از هنر نمایی ها و شجاعت ها و دلاوری ها و نبوغ ها و شخصیت های خود را مدیون زن و خود داری های  ظریفانه زن ، مدیون حیا و عفاف زن می داند . زن همیشه مرد را ساخته و مرد اجتماع را ، آنگاه که حیا و عفاف و خود داری زن از میان برود و زن بخواهد در نقش زن ظاهر شود اول به زن مهر باطله می خورد و بعد مرد مردانگی خود را فراموش می کند و سپس اجتماع منهدم می گردد . ))


اعتراف دانشمندان

دانشمندان و جامعه شناسان منصف و باریک بین همه به این حقیقت اعتراف دارند که عظمت و شکوه زن در حیا ، حجاب و خودنگهداری های اوست .

ویل دورانت می گوید: (( ... زنان دریافتند که دست و دلبازی مایه طعن و تحقیر است و این امر را به دختران خود یاد دادند.

... مرد جوان به دنبال چشمان پر از حیا است و بی آنکه بداند حس می کند که این خود داری ظریفانه از یک لطف و رقت عالی خبر می دهد . ))

برتراند راسل می گوید: (( از لحاظ هنر مایه تاسف است که به آسانی به زنان بتوان دست یافت . ))


خلا عشق

امروزه یکی از خلا هایی که در دنیای اروپا و آمریکا وجود دارد خلا عشق است .

در کلمات دانشمندان اروپایی این نکته زیاد به چشم می خورد که اولین قربانی آزادی و بی بند و باری امروز زنان و مردان، عشق و شور و احساسات بسیار شدید و عالی است .

در جهان امروز هرگز عشق هایی از نوع عشق های شرقی از قبیل عشق های مجنون و لیلی ، و خسرو و شیرین رشد و نمو نمی کند .

قطعا درک زن ، این حقیقت را در تمایل او به پوشش بدن خود و حفظ کردن خود به صورت یک راز ، تاثیر فراوان داشته است .
[ شنبه 28 خرداد 1390 ] [ 10:53 ] [ .: مریم کاظمی یزدلی :. ]

چرا حجاب ؟

از جمله سوالاتی که برخی از افراد می پرسند ، این است که فلسفه حجاب برای زنان چیست ؟

چنین سوالاتی می تواند دو جنبه داشته باشد : عدهای به قصد رسیدن به حقایق و برخی دیگر به نیت اعتراض و وارد کردن اشکال سوال می کنند .

در این قسمت از بحث ، به فلسفه و ماهیت حجاب م یپردازیم و اینکه چرا زنانن مسلمان باید حجاب را رعایت کنند؟

رعایت حجاب نه تنها برای خود زن ارزش می آفریند، بلکه می تواند خانواده ، اجتماع و ... را نیز تحت تاثیر قرار دهد. همانطور که رعایت آن به عنوان یک امر ضروری می تواند مفید باشد ، عدم رعایت آن نیز چیامد هایی منفی را به همراه دارد.

اینک نگاهی کوتاه می اندازیم به فواید و اثرات رعایت حجاب و پیامد های آن و پاسخی مناسب به این سوال که چرا حجاب  برای زنان ضروری است؟ و جواب سوال فوق را در موارد زیل بررسی می نماییم:

1 -  حجاب در اسلام یک قانون است .

2 -  حجاب به عنوان سر چشمه می تواند زن را به کمال برساند .

3 -  حجاب از بی بند و باری و مفاسد اجتماعی جلوگیری می کند .

4 -  حجاب باعث استواری و تداوم کانون گرم خانواده ها می شود .

 

حجاب در اسلام قانون است

بر زن مسلمان فرض است که بدون هیچ گونه قید و شرطی قانون حجاب را بپذیرد . بدون شک استقلال فکری و روحی انسان اجازه نمی دهد که بی قید و شرط تسلیم انسان دیگری شود ، چرا که او هم مثل خودش یک انسان است و ممکن است در برخی موارد اشتباه کند .

ولی اگر انسان نسبت به خدا تسلیم نشود، گمراه است ، چرا که فرمان خداوند عاری از هر گونه اشتباهی است ، از این گذشته فرمان خداوند حافظ منافع انسان است .

آیا ممکن است یک انسان عاقل این حقیقت را تشخیص دهد و با این وجود مصالح خود ار زیر پا بگذارد؟ هر چه داریم از خداوند سبحان داریم و باید در برابر دستورات او تسلیم شویم .

اسلام از تسلیم گرفته شده است : (( الاسلم هو التسلیم )) تسلیم شدن روح اسلام است . واضح است که خداوند و پیامبر (ص) هیچ نیازی به تسلیم مردم ندارند ، بلکه انسان به دلیل عدم اطلاع کامل برخی از مصالح خویش را فراموش می کند که خداوند می داند و به پیامبرش دستور می دهد .

این درست به آن می ماند که یک طبیب ماهر به بیمارش بگوید : در صورتی به درمان تو می پردازم که در برابر دستوراتم تسلیم محض باشی و از خود هیچ اراده ای نداشته باشی . این نهایت دلسوزی طبیب را به بیمار نشان می دهد و خدا از چنین طبیبی برتر و بالاتر است .

مردم در برابر دستورات خداوند سه دسته اند:

گروه اول : تنها در مواردی تسلیم حق هستند که با منافعشان تطبیق کند : (( در حقیقت اگر ایمان هم آورده اند ، به خاطر منافعشان است نه به حکم خداوند )) .

گروه دوم : کسانی که اراده و خواسته هایشان ، خواسته و اراده ی خداست و اگر منافع زود گذرشان با فرمان خدا در تضاد بود ،  از منافع خود چشم می پوشند و تسلیم فرمان خدا می شوند ، اینان مومنان و مسلمانان راستین اند.

گروه سوم : از گروه دوم هم برترند و در واقع جز آنکه خدا اراده کند ، اراده ای ندارند و جز آنچه او می خواهد ، خواسته ای در دل آنها نیست . آنها به جایی رسیده اند که فقط چیزی را دوست می دارند که او دوست دارد و از چیزی متنفرند که او نمی خواهد ، در واقع تسلیم محض خداوند تبارک و تعالی هستند.

و این همان معنای آیه 36 از سوره مبارکه احزاب است که می فرماید :

(( هیچ مرد و زن با ایمانی حق ندارد هنگامی که خدا و پیامبرش امری را لازم بدانند ، اختیاری از خود ( در برابر فرمان خدا ) داشته باشد و هر کس نافرمانی خدا و رسولش را کند ، به گمراهی آشکاری گرفتار شده است . ))

و در سوره مبارکه نو آیات شریفه 51 و 52 آمده است :

(( مومنان هنگامی که به سوی خدا و رسولش دعوت می شوند تا میان آنان داوری کند ، سخنانشان تنها این است که می گویند شنیدیم و اطاعت کردیم و رستگاران واقعی آنان هستند و هر کس خدا و پیامبرش را اطاعت کند و از پروردگار بترسد و از مخالفت فرمانش بپرهیزد ، آنها رستگارند . ))

حضرت امام خمینی (ره) احیا گر اسلام ناب محمدی در عصر کنونی می فرماید:

آنان که می خواهند زنان ملعبه مردان و ملعبه جوان های فاسد قرار بدهند ، جنایتکارند . زن ها نباید گول بخورند ، زن ها گمان نکنند که این مقام زن است که باید بزک کرده بیرون بیرون برود ، با سر باز و لخت ، این مقام زن نیست ، این عروسک بازی است نه زن .

و در نهایت اینکه حجاب منشا کمال زن است و به زنان حرمت و احترام  می بخشد . زنان باید پاکی و صداقت را از حضرت مریم ، آسیه ، هاجر ، خدیجه و حضرت فاطمه زهرا (س) به ارث ببرند و باید میراث دار پاکی آنها باشند و نباید بازیچه هوس و آلوده به ویروس گناه گردند .

جامعه ای که زن را برهنه می خواهد ، جامعه ای که زن را روز به روز به آرایش بیشتر دعوت می کند و به خاطر زیبایی و قوه جنسی اش از او به عنوان یک تابلوی تبلیغاتی استفاده می کند و جامعه ای که از زن برای جلب جهانگرد و ... استفاده می کند ، هرگز نباید انتظار داشته باشد که در آرامش به سر برد .

در چنین جامعه ای شخصیت زن تا حد یک عروسک و یک کالای بی ارزش سقوط می کند و ارزش های والای انسانی او به کلی از دست می رود و در این صورت او تنها به زیبایی و جوانی اش می تاوند بنازد ، نه به ارزش های درونی و معنوی خود ، و چه دردناک است که بدانیم این جوانی و زیبایی مانند بهاری است که خزانی را در پی دارد ، ولی ارزش های دروی و معنوی و ذاتی برای همیشه باقی  و ماندگار است .

و ای خواهر!

از تو انتظار می رود که با حفظ حجاب از کرامت ، شرافت ، کمال ، قداست ، عظمت ، حیثیت و تمام کمالات انسانی خود به نحو احسن پاسداری کنی .           
[ پنجشنبه 26 خرداد 1390 ] [ 17:34 ] [ .: مریم کاظمی یزدلی :. ]

حجاب مانع آلوده شدن جامعه به فساد

حجاب همچون سدی محکم از آلوده شدن جامعه جلوگیری می کند و نمی گذارد که جامعه در منجلاب فساد های اجتماعی فرو رود .

پیدایش مفاسد اجتماعی علت های زیادی دارد که یکی از علت های آن ریشه در بی حجابی زنان دارد .

امام صادق (ع) فرموده است :

نگاه ، تیری از تیرهای شیطان است .

 امیر المومنین (ع) فرموده است :

ای بسا آتش عشق که از یک نگاه کردن پدید می آید .

در امان ماندن محیط زندگی جامعه از افتادن در انحراف و فساد و ... همگی از برکات حجاب است . سعادت و شقاوت جامعه تا حدودی در گرو زنان می باشد .

امام خمینی (ره) می فرمایند:

زن مربی جامعه است ، از دامن زن انسان ها پیدا می شوند ، مرحله اول مرد و زن صحیح از دامن زن است . مربی انسانها زن است ، سعادت و شقاوت کشور ها بسته به وجود زن است ، زن با تربیت صحیح خودش ، کشور را آباد می کند . مبدا همه سعادت ها از دامن زن بلند می شود ، زن مبدا همه سعادت ها باید باشد .

از گفتار ، حرکات و سکنات نیکوی مادران و زنان است که مرد عروج می کند و به درجات بالا می رسد . زن با رعایت حجاب نقشه های شیاطین را خنثی و آنها را نا امید می کند ، و آن ها را وادار می کند تا دام هایی را که برای افراد جامعه به ویژه جوانان گسترده اند ، جمع کند . زنان جامعه باید با رعایت حجاب امید ها را در دل جوانان زنده کنند . رعایت حجاب امید به زندگی ، کار ، تلاش ، تحصیل و کسب فضایل را در جوانان افزایش دهد و باعث ترقی و پیشرفت جوانان در عرصه های مختلف می شود .

مرحوم علامه شهید مرتضی مطهری (ره) می فرماید:

زن مسلمان باید آن چنان میان مردم رفت و آمد کند که علایم عفاف و وقار و سنگینی و پاکی از آن هویدا باشد و با این صفت شناخته شود و در این وقت است که بیمار دلانی که دنبال شکار می گردند ، از آنها مایوس می شوند و فکر بهره کشی از آنها در مخیله شان خطور نمی کند . می بینیم که جوانان ولگرد همیشه متعرض زنان جلف و سبک و لخت و عریان می گردند . وقتی به آنها اعتراض می شود که چرا مزاحم می شوید ؟ می گویند : اگر دلش این چیز ها را نخواهد ، با این وضع بیرون نمی آید .

بنا بر آنچه گفته شد ، نجات جوانان از گرداب گناه و منجلاب فساد از برکات رعایت حجاب در جامعه می باشد . به امید آن روزی که زنان و دختران با شعور ما به اهمیت رعایت حجاب پی ببرند و با رعایت حجاب هم به سلامت جامعه بیفزایند و هم کرامت و شان خود را حفظ نمایند .    
[ پنجشنبه 26 خرداد 1390 ] [ 09:56 ] [ .: مریم کاظمی یزدلی :. ]

رسول اکرم (ص) فرمودند:    هرگاه زنی خودش را برای غیر شوهرش خوشبو کند آتش جهنم و ننگ در انتظار اوست .

 

امام علی ( ع) می فرمایند :    خدمت رسول اکرم (ص) بودیم . آن حضرت پرسیدند : چه چیز برای زنان نیکو و روا است ؟ حضرت فاطمه (س) پاسخ دادند : اینکه مردان نامحرم او را نبینند و نامحرمان نیز او را ننگرند .

 

رسول خدا (ص) فرمودند:    هر که از زن خود فرمان برد خداوند او را به رو در آتش می افکند . پرسید: منظور از فرمان بردن چیست ؟ فرمودند: لباس های نازک از او درخواست کند و مرد بپذیرد .

 

امام صادق (ع) می فرمایند :    نسبت به زنان مردم عفت ورزید تا نسبت به زنان شما عفت ورزند .

 

امام خامنه ای (ره)  می فرمایند :    خواهرم تو را همین بس که از جنس خود فاطمه زهرا (س) را داری که به عالی ترین درجه معرفت و اوج قله عفاف و پاکدامنی دست یافته ، نه به واسطه پدر ، نه با شفاعت همسر، نه به افتخار فرزندان ، بلکه با روح ملکوتی و نفس قدسی خویش .

 

امام خامنه ای (ره)  می فرمایند :    زنان ما می خواهند حجاب خود را حفظ کنند . چادر پیش از آنکه حجاب اسلامی باشد یک حجاب ایرانی است ، متعلق به مردم و لباس ملی ما است .

 

محمد رضا پهلوی :    درک من از زن این است که باید فریبا و زیبا باشد .

حضرت امام خمینی (ره) :    این شاه است که گفته است درک من از زن آن است که او باید فریبا باشد این شاه است که زن ها  را به فساد می کشاند و آنها را عروسک می خواهد بار بیاورد . مذهب با این فاجعه ها و درد ها مخالف است نه با آزادی زن .

 

خانم اسکارچا محقق ایتالیایی :    به تظر من چادر بهترین و زیبا ترین حجاب برای زنان ایرانی است ، زیرا چادر حالتی سنتی و مذهبی شما را دارد ، در حالی که مانتو در واقع حجابی بین پوشش غرب و اسلام است .

 

میشل هولاک ( نویسنده فرانسوی) می گوید:    جنگ بر ضد اسلام ، با کشتن مسلمانان فایده ای ندارد . فقط با فاسد کردن آنها می توان به این پیروزی دست یافت . پس باید به جای بمب بر سر مسلمانان دامن های کوتاه فرو بریزیم .

 

وندی شلیت ( از معتقدان دیروزی و مخالفان امروزی فمنیسم ) :    بدون عفت ما گمشده ایم دیگر چیز خاصی ما را به هیجان نمی آورد ، ما اکنون همه چیز را تجربه می کنیم . ما با اینکه همه چیز برایمان مجاز است هنوز احساس خوشحالی نمی کنیم . شاید اندوه ما از مجاز بودن همه چیز سر چشمه می گیرد .

 

«  قرار شد برای کمیته فرهنگی یکی از احزاب ، افراد جدید شناسایی شوند. دوستان ، فرد معروفی را پیشنهاد دادند اما شهید رجایی مخالفت کرد . می گفت : کسی که همسرش حجاب مناسبی ندارد ، چگونه می تواند در برنامه ریزی فرهنگی موثر باشد . »

 

« هر گاه حضرت زینب (س) قصد زیارت جدش حضرت رسول الله را می نمود ، شب به زیارت می رفت در حالی که امام حسین (ع) و امام حسن (ع) از طرفین و امیر المومنین جلوی آن بانو حرکت می کردند و به مرقد که می رسیدند ، نخست امیرالمومنین(ع) روشنایی را خاموش می کرد و به امام حسن (ع) می فرمود: می ترسم کسی به خواهرت زینب نگاه کند. »

 

« استاد شهید مطهری در جایی که بی حجاب ها بودند تدریس نمی کرد. آنهایی که حجاب مناسبی نداشتند به احترام استاد هم که شده می رفتند ته کلاس تا حرف های ایشان را بشنوند. تعصب نداشت اما اجازه بی بند و باری را هم نمی داد . »

 

« پیش از آغاز جنگ 1992 میلادی  در بوسنی حجاب در این کشور یک پدیده غیر عادی بود. وقتی در یکی از مراکز حفظ قرآن در سارایوو از دخترکی چهار ساله پرسیدم: آیا به این علت روسری بسته ای که از سرمای شدید محفوظ باشی ؟ نگاه انکار آمیزی به من کرد و گفت : نه استاد به خاطر اطاعت امر خدا در مورد حجاب این کار را کرده ام. »

 

« هنگامی که سهل بن سعد از دوستداران اهل بیت در شام ، خود را به دختر امام حسین (ع) معرفی نمود و از حاجت ایشان پرسید، سکینه فرمود: به نیزه داری که این سر را می برد بگو جلوتر از ما حرکت کند تا مردم به آن نگاه کنند و به حرم رسول الله (ص) چشم ندوزند. »

 

 

  

 
[ چهارشنبه 4 خرداد 1390 ] [ 14:27 ] [ .: مریم کاظمی یزدلی :. ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

ای زن به تو از فاطمه اینگونه خطاب است
ارزنده ترین زینت زن حفظ حجاب است

به راستی حجاب چیست؟
امیدوارم با خواندن این مطالب کمی بیشتر به خصلت این خصوصیت پی ببرید و آن را در زندگی خود عملی کنید .
از همراهی شما متشکرمهیچ یک از مطالب از سایت و یا وبلاگ دیگر گرفته نشده است.
برخی از مطالب از کتاب حجاب شهید مطهری اخذ شده است.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
تماس با ما

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

خدمات وبلاگ نویسان جوان

دریافت كد بازی آنلاین تصادفی

تعبیر خواب آنلاین

خدمات وبلاگ نویسان-بهاربیست

كدهای جاوا وبلاگ
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
کد جستجوگر گوگل

كدهای جاوا وبلاگ

قالب میهن بلاگ تقویم جلالی

كد ماوس