..:: چــرا حجــــاب ؟ چــرا بی حجـــابی؟ ::..
حجاب زن نشانگر شخصیت اوست 
نظر سنجی
شما چقدر به حجاب اهمیت می دهید؟
لینک دوستان
پیوندهای روزانه

                                       به راستی حجاب چیست؟ و چرا استعمارگران این همه از ان می هراسند و هر ساله سرمایه گذاری های آن چنانی می كنند تا حجاب را از جامعه اسلامی بر گیرند و بی بند و باری را جایگزین آن سازند؟

همان طور كه گفته شد ، حجاب همچون سدی محكم در برابر تهاجمات فرهنگی استعمار گران قرار می گیرد و نمی گذارد كه سیل وحشتناك تهاجمات، ارزش و شخصیت زن را با خود ببرد و زنان بی شخصیت و نیمه عریان را شخصیت دهد و آزاد بگذارد، انهایی كه مورد نفرت مردمند. حجاب می گوید زن نباید بازیچه دست های ناپاك شود؛‌ چرا كه او صاحب شخصیت والاست.

در راستای زمینه سازی برنامه های استعمار ، رضاخان مجری طرح بی حجابی در ایران شد ، آن هم با توسل به زور و خشونت . رضاخان بعد از برگشت از تركیه سعی داشت تا به طور صد در صد آداب و رسوم غربی را در ایران پیاده كند و در راه رسیدن به این هدف هر مانعی را از سر راه بردارد .

برای رسیدن به این هدف مقدماتی لازم بود، وی برای  شروع برنامه های  كشف حجاب ، مجالس و جشن هایی را در تهران بر پا كرد كه بعدها به دیگر نقاط ایران سرایت كرد. این جشن ها همگی در راستای كشف حجاب ترتیب داده شده بود. اما چون حجاب در بین مردم از قدمتی طولانی برخوردار بود و در زندگی مردم ریشه دوانده بود، این گونه جشن ها و برنامه ها در ابتدای امر چندان موفقیتی بدست نیاورد، تا اینكه در 27 دی ماه سال 1314 شمسی در دانشسرای مقدماتی جشنی بر پا شد و رضاخان به همراه زن و دختران خویش كه بی حجاب بودند، در این جشن شركت كرد و سعی كرد كه با این كار بی حجابی را در نزد مردم امری نیك جلوه دهد.

از طرفی وزرا و وكلا نیز زنان خود را به صورت بی حجاب در این جشن شركت شركت داده بودند. در این جشن این طور عنوان شد كه تاكنون نصف جمعیت در آمار جمعیت ایران لحاظ شده است؛ چون آنها در پرده به سر می برده اند.

و این گفته یعنی كشف حجاب برای در نظر گرفتن حقوق زنان. رضاخان سخنرانی كرد و همه را به كشف حجاب تشویق نمود و قرار شد كه جشن های دیگری هم ترتیب داده شود تا بیشتر در مورد كشف حجاب سخن گفته شود و چون این گونه جشن ها در توده مردم اثر نداشت و چندان موفقیتی به دست نیاورد، كار به تهدید و شكنجه كشید تا جایی كه مامورین شهربانی پست ترین كارها را در این راه انجام دادند.

هنوز موضوع كشف حجاب مطرح نشده بود كه مردم مشهد به نشانه اعتراض و مقاومت در سال 1314 جلسات متعددی را بر پا كردند. روحنیون پیش قدم شدند و این كار دولت را مقابله با اسلام قلمداد كردند.

در راس آنها فردی به نام آقا شیخ تقی معروف به بهلول بود كه همه او را می شناختند . وی در رابطه با حجاب سخنرانی پر شوری علیه دستگاه حكومتی انجام داد.

وی از 16 مرداد سال 1314 تا 29 دی ماه همان سال جلسات متعددی را در مسجد گوهرشاد برگزار نمود. مردم را دعوت كرد و نسبت به دستگاه حكومتی اعتراض نمود  و مردم را از خطر بی حجابی آگاه نمود كه این كار وی مردم را علیه دستگاه حكومتی به شورش واداشت.

مامورین وی را دستگیر نمودند و به پاسگاه حرم بردند، اما با درخواست مردم و اعتراض آنها، وی آزاد شد، بعد از آزادی به منبر رفت، در همین موقع (احتشام رضوی) نماینده آستان قدس خود را به منبر رساند و با شور و هیجان با مردم سخن گفت، به طوری كه مردم تحت تاثیر سخنان وی قرار گرفتند و گریستند. مامورین صحن را محاصره كردند و اجازه ندادند كسی وارد شود.

در این درگیری كه بین مردم و مامورین در گرفت، 25 نفر جان خود را از دست دادند. فردای آن روز مردم به عزاداری پرداختند، مامورین نظامی اطراف مسجد گوهرشاد جمع شدند و هنگام غروب مسلسل ها به كار افتاد و عده زیادی به شهادت رسیدند و بدین ترتیب بزرگترین فاجعه در مسجد گوهر شاد رقم خورد.

در مشهد مقدس صبح روز جمعه 10 ربیع سال 1354 قمری مصادف با 20 تیر 1314 شمسی مردم را متفرق ساختند و 100 نفر كشته و زخمی شدند.

شنبه یازدهم ربیع مردم در مسجد با چماق و بیل و داس برای دفاع جمع شدند، زنان وسط مسجد گوهر شاد چادر زده و حاضر بودند. مسلسل های سنگین بالای مسجد و عده ای مزدور داخل مسجد بودند. در نیمه های شب حمله آغاز شد، دو الی پنج هزار نفر را كشتند و 500 نفر را دستگیر كردند. گویند 56 كامیون جنازه ها را بردند و این تظاهرات در اعتراض به كشف حجاب بود.

سینا واحد در كتاب قیام گوهرشاد از قول حسین آستانه پرست دبیر علومی آن زمان نقل كرده :

پاسبانی را دیدم كنار دیوار جلوی زنی را گرفته ئ با چوب به پای او می زند و مكرر ناسزا می گوید و حرف های ركیك و با اینكه آن زن با روسری و آنیفورم بود و چادر نداشت، می گفت: این تنوره را از پایت بیرون كن، منظورش شلوار سیاه بلند بود و آن زن می لرزید و اشك می ریخت و التماس می كرد. اكنون هم از یاد آن ستم و بی عفتی اعصابم می لرزد.

امام مهدی (عج) و حجاب

در خاتمه این قسمت شایان ذكر است كه بانوان باور دارند این كشور متعلق به حضرت بقیه الله الاعظم (عج) است، صاحب اصلی اوست، نباید بپسندند كه در این میهن بدحجابی باشد؛ زیرا آن امام عزیز از فرهنگ بدحجابی آزرده خاطر می شود و رنج می برد. برای روشن شدن مطلب به نقل دو حكایت پرداخته می شود كه حضرت مهدی (عج) سفارش اكید به حجاب بانوان دارد:

دو چیز كمر مرا شكسته است

در زمان رژیم شاه وقتی به اجبار كشف حجاب كرده بود، در همان زمان جناب مستطاب آقای توكلی كه یكی از متدینین و ساكنین مشهد مقدس بوده، می فرمودند:

من در بندر تركمن (بندر شاه سابق) میهمان روحانی آن شهر بودم. بعد از ناهار می خواستم استراحت كنم،‌دراز كشیده بودم، ولی هنوز چشمهایم باز بود و خوابم نبرده بود. ناگهان دیدم در اتاق باز شد و حضرت بقیه الله روحی فداه وارد اتاق شدند و سلام كردند. من جواب سلام آن حضرت را دادم، ولی وقتی خواستم برخیزم،‌آن حضرت با دست اشاره فرمودند كه برنخیز و تصرف ولایتی در من كردند كه من نتوانستم تكان بخورم. سپس آن حضرت نزدیك من آمدند و فرمودند: دو چیز كمر مرا شكسته است. یكی وضع مدارس و فرهنگ ای مملكت است (زمان رژیم رضاشاه) و دیگر بی حجابی زنان هاست و بعد فرمودند: دل مادرم زهرا(س) از پهلویش شكسته تر است. و بعد آن حضرت گریه كردند، من هم اشكم ریخت، اما با مجردی كه با دستم اشكم را پاك كردم و چشمم را باز نمودم،‌آن حضرت را ندیدم.

مثل این باشید، تا من دنبال شما بیایم

یكی از علمای بزرگ – مرحوم آیت الله سید باقر مجتهد سییستانی، پدر آیت الله سید علی سیستانی و مرحوم سید محمود سیستانی- در مشهد مقدس برای آنكه به محضر امام زمان (عج) شرفیاب شود، ختم زیارت عاشورا را در چهل جمعه هر هفته در مسجدی از مساجد شهر آغاز می كند. ایشان فرمودند:

در یكی از جمعه های آخرین، ناگهان شعاع نوری را مشاهده كردم كه از خانه نزدیك آن مسجدی كه من در آن مشغول به زیارت عاشورا بودم،‌ می تابید. حال عجیبی به من دست داد، از جای برخاستم و به دنبال آن نور بدر به آن خانه رفتم. خانه كوچك و فقیرانه ای بود،‌ از درون خانه نور عجیبی می تابید.

در زدم، وقتی در را باز كردند، مشاهده كردم حضرت ولی عصر(عج) در یكی از اطاق های آن خانه تشریف داشتند و در آن اطاق جنازه ای را مشاهده كردم كه پارچه ای سفید به روی آن كشیده بودن. وقتی من وارد شدم و اشك ریزان سلام كردم، حضرت به من فرمودند: چرا این گونه دنبال من می گردی و رنج ها را متحمل می شوی؟ مثل این باشید(اشاره به آن جنازه كردند) تا من دنبال شما بیایم.

بعد فرمودند: این بانویی است كه در دوره بی حجابی (رضاخان پهلوی) هفت سال از خانه بیرون نیامده، مبادا نامحرم او را ببیند.

                               

 

 

 
[ جمعه 20 فروردین 1389 ] [ 17:59 ] [ .: مریم کاظمی یزدلی :. ]

 

نقشه سلطه گران

طرح و نقشه ای كه دشمنان در سر دارند و آن را با حساسیت خاصی اجرا می كنند یكی دیگر از علت های بی حجابی زنان در جامعه می باشد . سلطه گران دنیا همواره سعی داشته و دارند تا با ترویج بی بند و باری و بی حجابی سنت ها و آداب و رسوم ملی و مذهبی ملت ها را خدشه دار كرده و آنان را با فرهنگ خود بیگانه سازند و از این طریق ارزش های اسلامی را زیر پا گذارند و بر ملت های مسلمان تسلط یابند .

این سلطه گران برای رسیدن به مقاصد شوم خویش و در راستای به بند كشیدن ملت مسلمان ، از راه های گوناگون وارد شده اند و به عملكردهای متفاوتی دست زده اند ، عملكرد هایی چون: جنگ سیاسی ، نظامی،‌روانی و فرهنگی و ... .

 و به نظر می رسد كه در سطح فرهنگی یا به اصطلاح امروز تهاجم فرهنگی تا حدودی موفق بوده و توانسته اند به بخشی از اهداف پلید خود برسند و در این جنگ فرهنگی زنان بیشتر از مردان در تیررس دشمنان بوده اند.

بنابراین بر زنان مسلمان فرض است كه دوشادوش مردان قدم در راه مبارزه با تهاجم فرهنگی گذارند و با رعایت حجاب نقشه های سلطه گران را خنثی سازند . اگر زنان مسلمان حجاب را رعایت كنند ، تیر های زهرآلود دشمنان به آنها اصابت نخواهد كرد ، چون حجاب سپری است در برابر آماج تیر های سلطه گران ، تیرهایی كه هر یك با هدف و نیت خاصی از كمان رها می شوند .

دشمن در جنگ فرهنگی ، جامعه را از درون تهی و بی محتوا می كند . خسارت ناشی از جنگ فرهنگی به مراتب شدیدتر و بیشتر از جنگ نظامی است ؛ چرا كه در جنگ نظامی گلوله فقط قلب یك نفر را می درد و شادابی و سلامت را از جامعه می گیرد .

در چنین جامعه ی بحران زده ای ، اگر چه افراد به ظاهر پیرو دشمن نیستند، اما از درون به ندای دشمن لبیك گفته اند؛ و مجری برنامه هایی هستند كه دشمن طرح ریزی كرده است .

 

زمامداری مسیحی از راه فحشا مسلمانان را شكست داد  

كشور اسپانیا در جنوب غربی اروپا قرار دارد و از كشور های حاصلخیز و خوش آب و هوای اروپاست . این كشور در سال 711 میلادی زمان خلافت بنی امیه به دست مسلمانان فتح شد .

طارق بن زیاد فرمانده یك لشگر 12 هزار نفری از راه جبل الطارق – كه هم اكنون به نام اوست- در زمان كمی اسپانیا را فتح كرد و مسلمانان حدود هشتصد سال بر این كشور حكومت كردند . مسیحیان هر چه كردند در این هشتصد سال نتوانستند اسپانیا را با وجود جنگ های خونین پس بگیرند ، تا بالاخره زمامداران مسیحی از راه فحشا مسلمانان را شكست داده ، و آنها را از اسپانیا راندند.

زمامداران مسیحی با یكی از افسران خائن مسلمان به نام (براق بن عمار) هم دست شدند و به كمك وی دو كار انجام دادند:

1-     مشروبات الكلی را به حد وفور و زیاد در شهرهای اسپانیا با قیمت های ارزان و نازل وارد كردند و در اختیار جوانان مسلمان قرار دادند .

2-     دختران طناز و دلربای اروپایی را گروه گروه وارد شهرها كردند و به آنها راه های جذب جوانان مسلمان را آموزش دادند و وقتی فساد به زمامداری سرایت كرد، مقدمات نابودی و سقوط مسلمین را فراهم شد .

لذا نباید این نكته را فراموش كرد كه دفاع از سرزمین و ناموس یك اصل مقدس است . كسانی كه در عملیات نظامی زخم بر می دارند و مجروح می شوند ، سنبل مقاومت و سر بلندی هستند و افراد جامعه بر آنها ارج می نهند.

اما آسیب دیدگان جنگ فرهنگی سنبل خودباختگی و پوچی هستند و افراد جامعه به دیده ننگ و عار به آنها می نگرند.

مادامی كه جوانان جامعه‌، از پسران گرفته تا دختران با نشاط و پر توان در راستای ارزش های سلامت بخش اسلام گام بردارند، دشمنان هرگز موفق نخواهند شد كه تیرهای خود را به هدف بزنند.

تهاجم فرهنگی به روش های متفاوتی می تواند صورت گیرد، از پخش فیلم های مبتذل ویدیویی و سی دی گرفته تا مقالات و نوشته هایی كه قلم های مسموم می نویسند .

و جای بسیار شرمساری است اگر بگوییم به تازگی لباس هایی وارد بازار شده است كه تصویر هنر پیشه های غربی و خوانندگان مخالف دین و تصاویری كه با فرهنگ اصیل ما سازگار است بر روی آنها نقش بسته است و عده ای با عدم آگاهی از برنامه های تدوین شده در راستای نابودی اندیشه های سالم و دینی به فروش این گونه لباس ها اقدام می كنند و عده ای هم از روی نادانی، با خرید این گونه لباس ها سلطه گران را در رسیدن به هدفشان یاری می كنند ؛ چون فروش یك لباس از این مدل یعنی نصب یك تابلوی تبلیغاتی برای تبلیغ بی بند و باری و بی حجابی.

پس بر ماست كه با شناسایی مجرای تهاجم فرهنگی از جاری شدن این سیل وحشتناك در جامعه جلوگیری كنیم و نگذاریم كه حجاب ها در این سیل از بین برود و افراد بی بند و بار و نیمه عریان در جامعه ظاهر شوند كه اگر این طور شد، دیگر نمی توان یك جامعه سالم و آرمانی داشت.

سال های متمادی است كه استعمار با دست های ناپاك خویش سعی دارد تا جهان اسلام را قتل عام فرهنگی كند.

استعمار پیر سال هاست كه در فكر نابودی اررش های دینی است و به هر دری می زند تا آن را نابود كند و در گلستان شاداب جامعه اسلامی بذرهای شوم و پلید خویش را بكارد و نیك می داند كه با وجود حجاب، عفت و رعایت شئون اخلاقی و اسلامی هرگز در كارش موفق نخواهد بود.

بنابراین در قدم اول زنان جامعه اسلامی را مورد هدف قرار داده اند و سعی دارند با تربیت زنان بی حجاب و نیمه عریان، سلامت روحی و اخلاق بانوان را از بین ببرند و اعتماد به نفس آنان آنان را گرفته و آنها را به خویش وابسته كنند.

هر چادری كه از سر زن مسلمان برداشته می شود، استعمار یك قدم به اهداف نامبارك خود نزدیكتر می شود.

هر چه بیماری سخت تر باشد ، لاجرم دارویش تلخ تر است و باید به هوش باشیم كه بیماری تهاجم فرهنگی نه تنها خطرناك است كه اگر جلوگیری نشود، كشنده می شود و آیا این درست است كه در مقام یك نظاره گر نسبت به جنبه های مختلف تهاجم فرهنگی ساكت بنشینیم؟

                                                   

 
[ چهارشنبه 4 فروردین 1389 ] [ 17:16 ] [ .: مریم کاظمی یزدلی :. ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

ای زن به تو از فاطمه اینگونه خطاب است
ارزنده ترین زینت زن حفظ حجاب است

به راستی حجاب چیست؟
امیدوارم با خواندن این مطالب کمی بیشتر به خصلت این خصوصیت پی ببرید و آن را در زندگی خود عملی کنید .
از همراهی شما متشکرمهیچ یک از مطالب از سایت و یا وبلاگ دیگر گرفته نشده است.
برخی از مطالب از کتاب حجاب شهید مطهری اخذ شده است.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
تماس با ما

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

خدمات وبلاگ نویسان جوان

دریافت كد بازی آنلاین تصادفی

تعبیر خواب آنلاین

خدمات وبلاگ نویسان-بهاربیست

كدهای جاوا وبلاگ
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
کد جستجوگر گوگل

كدهای جاوا وبلاگ

قالب میهن بلاگ تقویم جلالی

كد ماوس